همراه تریدر (موبایل تریدینگ)

کارگزاری آبان با توجه به اهمیت دسترسی سریع سرمایه گذاران به اطلاعات بازار، حساب کاربری و انجام معاملات به موقع از هر مکان، نرم افزار همراه تریدر با قابلیت نصب بر روی سیستم های اندرویدی و iOS(موبایل و تبلت) را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد.

نصب همراه تریدر

نسخه Android

نصب نسخه اندروید همراه تریدر مشابه نصب سایر اپلیکیشن های اندرویدی است. کافی است همراه تریدر را از طریق نرم افزار بازار، همراه تریدر را جستجو کرده و دانلود نمایید.

نسخه iOS

با استفاده از مرورگر سافاری تلفن همراه خود، به سایت www.etadbir.com مراجعه نموده و گزینه "دریافت نسخه iOS نرم افزار همراه تریدر "را انتخاب نمایید.

پس از Install نرم افزار، به setting تلفن همراه خود مراجعه نموده و پس از انتخاب گزینه General ، گزینه Device Management را انتخاب نمایید. سپس از طریق گزینه Profile، بر روی آیکون نرم افزار همراه تریدر کلیک کرده و گزینه Trust را انتخاب نمایید. بعد از آن می توانید نرم افزار همراه تریدر را باز نمایید.

پس از ورود به اپلیکیشن گزینه "انتخاب کارگزاری" را انتخاب و لیست کارگزاران را به روز رسانی نمایید، سپس نام کارگزاری آبان را انتخاب کنید.

فعال سازی همراه تریدر

مشتریان معاملات آنلاین کارگزاری آبان جهت استفاده از این نرم افزار می بایست ابتدا نرم افزار مربوطه را نصب نمایند. سپس در صفحه ورود، شرکت کارگزاری آبان را انتخاب نمایند و با نام کاربری و رمز عبور معاملات آنلاین خود وارد نرم افزار شوند.

سایر سرمایه گذاران جهت استفاده از این سرویس می بایست نسبت به افتتاح حساب معاملات نزد کارگزاری آبان اقدام نمایند. همزمان با ارائه دسترسی به سامانه معاملات آنلاین، این سرویس نیز در اختیار آنها قرار می گیرد.

برخی از مهمترین امکانات نرم افزار همراه تریدر

 • اجرا روی بستر Android و iOS
 • مشاهده اطلاعات بازار به صورت لحظه ای
 • امکان ارسال سفارش خرید و فروش به صورت لحظه ای
 • امکان برداشت اتوماتیک از حساب های بانکی جهت خرید سهام
 • مشاهده سه مظنه برتر از عمق بازار
 • مشاهده تاریخچه سفارش ها و معاملات انجام شده
 • مشاهده صورت گردش حساب
 • مشاهده پرتفوی
 • امکان تعریف دیده بان بازار
 • مشاهده نمادهای دارای بیشترین افزایش و کاهش بازار
 • دریافت لحظه ای پیام های ناظر بازار
 • سازگار با سرعت GPRS اپراتورهای تلفن همراه

معرفی منوهای نرم افزار

پرتفوی

در این صفحه می توانید پرتفوی سهام شخصی خود را مشاهده کنید. همچنین میزان دارایی شما در هر نماد نیز در زیر نام آن نماد نمایش داده می شود.

دیده بان

مانند پنل معاملات آنلاین در این قسمت امکان ایجاد دیده بان بازار وجود دارد. برای اضافه نمودن سهام مورد نظر به دیده بان با کلیک روی علامت + می توانید نماد یا نام شرکت را جستجو نمایید.
در نسخه موبایل با کلیک بر روی هر سهم امکان ارسال سفارش، مشاهده عرضه و تقاضا، نمودار و جزئیات آن سهم فراهم می‌شود. جزئیات سهم شامل موارد زیر است:

 • آستانه قیمت برای نشان دادن دامنه قیمت مجاز روزانه
 • آستانه سفارش برای نشان دادن حجم سفارش مجاز
 • بهترین مظنه خرید و فروش
 • حجم، تعداد و ارزش معاملات

در نسخه تبلت با کلیک روی هر سهم در دیده بان، امکان "حذف سهم" و "ارسال سفارش" در بالای صفحه ایجاد می گردد.

ارسال سفارش

در این صفحه امکان جستجوی نماد و سپس ارسال سفارش وجود دارد. روش دیگر ارسال سفارش این است که در صفحه "دیده بان"، "پرتفوی" یا "ترین های بازار" روی یک نماد کلیک نموده و گزینه "ارسال سفارش" را انتخاب نمایید.
برای ارسال سفارش وارد نمودن "حجم نمایشی" و "اعتبار سفارش" اختیاری می باشد. همچنین حساب پیش فرض شما برای خرید سهام "حساب نزد کارگزار" است که در صورت تمایل می توانید از طریق حساب های بانکی تعریف شده در نرم افزار نیز اقدام به خرید نمایید. در نسخه موبایل در کنار سربرگ "ارسال سفارش" دو سربرگ "جزئیات سهم" و "عرضه و تقاضا" نیز وجود دارد و همچنین در پایین هر کدام از این سربرگ ها دسترسی مستقیم به مشاهده لیست سفارش های باز وجود دارد.

سفارشات باز

در این صفحه سفارش های در حال انجام قابل مشاهده است که با کلیک روی هر سفارش، امکان ویرایش یا حذف آن ایجاد می‌گردد.

تاریخچه

در قسمت تاریخچه دو سربرگ وجود دارد:

 1. 1. سفارشات: لیست کلیه سفارشات ارسال شده را نشان می دهد که ممکن است برخی از آنها ویرایش و یا از سیستم حذف شده باشند.
 2. 2. معاملات: فقط آن دسته از سفارشاتی که منجر به معامله شده­ اند را نمایش می­دهد.

گردش حساب

این صفحه وضعیت "حساب نزد کارگزار" شما را نشان می دهد که شامل موارد زیر می باشد:

 1. 1. مانده حساب
 2. 2. لیست خریدها و فروش ها
 3. 3. درخواست وجه
 4. 4. دریافت و پرداخت وجه

ترین های بازار

در این صفحه نمادهایی که بیشترین افزایش و کاهش قیمت روزانه را داشته اند قابل مشاهده است. با انتخاب هر نماد جزئیات سهم، عمق بازار و نمودار آن نیز قابل مشاهده خواهد بود.

پیام های ناظر

اطلاعات ارائه شده توسط ناظر بازار در این قسمت قابل مشاهده است.

خروج از حساب

با کلیک بر روی این گزینه به طور کامل از نرم افزار خارج می شوید و برای ورود مجدد لازم است فرایند log in را انجام دهید.


در صورتی که با استفاده از کلید بازگشت موبایل یا تبلت خود از نرم افزار خارج شوید جهت ورود مجدد به نرم افزار نیازی به login نخواهید داشت.

تنظیمات

در این صفحه امکان تنظیم "زبان برنامه"، "کارگزاری پیش فرض" و " ورود سریع" وجود دارد.
در قسمت "کارگزاری پیش فرض"، با کلیک بر روی آیکون فلش بالای صفحه، نام کارگزاری های جدیدی که این سرویس را به مشتریان خود می دهند، به لیست اضافه می شود. در قسمت "ورود سریع" می توانید برای ورود به صفحه شخصی خود در چندین کارگزاری، نام کاربری و کلمه عبور خود را ذخیره نمایید. برای استفاده از این امکان ابتدا لازم است تیک کنار آن فعال شود. پس از تکمیل اطلاعات " ورود سریع"، ضرورت دارد روی آیکون ذخیره در بالای صفحه کلیک نمایید.

* نام ارسال کننده:
* ایمیل ارسال کننده:
* ایمیل دریافت کنندگان:
موضوع:
متن:
* ورودی کد امنیتی: